Hlavní účetní - zavádění mezinárodních účetních standardů do účetnictví. Praha

Aktualizováno:

22. 4. 2024

Lokalita pracoviště:

Praha

Typ pracovního vztahu:

Plný úvazek

Značka:

P1498000-1

Zařazeno na pozici:

Účetní Praha

Firma:

Trenkwalder a.s.

Požadavky

* Zkušenosti na pozici hlavní účetní podmínkou.
* Podmínkou je také velice dobrá znalost mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS).
* Zkušenosti s vedením týmu účetních.
* Praxe v oblasti pojišťovnictví anebo bankovnictví velkou výhodou, nikoli podmínkou.
* Hledáme vůdčí osobnost s vysokou mírou zodpovědnosti a pečlivosti.
* Znalost cizího jazyka není potřeba.

Náplň práce

* Zodpovědnost za zpracování měsíční a roční účetní závěrky společnosti včetně finančních výkazů a přílohy k účetní závěrce a podkladů pro audit.
* Aktivní spolupráce při zavádění mezinárodních účetních standardů do účetnictví a přípravě účetních závěrek dle IFRS 19 a při zavádění vnitropodnikového účetnictví; nastavení a aktualizace účtů hlavní knihy a účetních výkazů dle požadavků IFRS, komunikace s dodavatelem účetního programu při jeho úpravách.
* Vypracování a nastavení účetní metodiky, zpracování přiznání k DPH a k ostatním typům daní týkajících se právnických osob.
* Vedení týmu 4 podřízených.
* Příprava podkladů pro konsolidovanou účetní závěrku státu.
* Účtování specifických účetních operací, provádění denní kontroly účetnictví společnosti.
* Kontrola zpracovaných podkladů a příprava přiznání k DPH, zpracování přiznání k dani z nemovitých věcí, kontrola výkazu Cash – Flow, příprava podkladů pro přiznání k DPPO včetně koordinace zpracování ve spolupráci s externím daňovým poradcem.
* Úzká spolupráce s kolegy z reportingu při přípravě podkladů pro účely výkaznictví a statistiky včetně případných úprav účtové osnovy.

Nabízíme

* Pružná pracovní doba, 25 dnů dovolené, 5x za rok sick day.
* Kvartální odměny, 13. plat.
* Home office (standardně 1x týdně), vč. vybavení – NTB, služební mobil (výhodný tarif i pro rodinné příslušníky).
* Odborný rozvoj, interní i externí kurzy, jazykové kurzy.
* Péče o zdraví zaměstnanců (očkování, masáže v budově).
* Příspěvek na penzijní a životní pojištění.
* Příspěvek na kulturní a sportovní aktivity (multisportkarta).
* Stravování v budově (kantýna na výhodné ceny - snídaně i obědy), příspěvek na dopravu.
* Příspěvek na dovolenou až 15.000,- Kč (na fakturu) – po roce v PP.
* Příspěvek na zdravotní a rehabilitační péči až 3.000,- Kč – po roce v PP.
* Příspěvek na dětské tábory 2.000,- Kč – po roce v PP.
* Dobrovolnický den (1x ročně).

Kontaktní osoba:
Anna Vanová
Tel: +420 724 566 031