Dokumentační inženýr Pardubice

Aktualizováno:

25. 6. 2019

Lokalita pracoviště:

Pardubice

Typ pracovního vztahu:

Plný úvazek

Požadavky

Qualification - minimal:
•Experience with LaTeX.
•Very good English skills (especially written).
•Able to operate with graphics formats.
•Experience with Linux environment.
•Knowledge of networking nomenclature.

Qualification - preferred:
•Substantial knowledge of LaTeX.
•Familiar with SQL.
•Familiar with legal stuff in the area of bringing product to a market.

Náplň práce

Dokumentační inženýr

Join us!
We are looking for a colleague for the position of Documentation Engineer.

Responsibilities:
•Maintain, review and write technical documentation.
•Produce manufacturing documentation.
•Support product and team development by producing any documents needed.
•Manage individual projects priorities, deadlines and deliverables.

Nabízíme

What can we offer:
•Cooperation on international projects.
•An interesting and responsible work in a dynamic environment.
•Flexible working hours.
•External and internal training and certification.
•Employee benefits.

If you feel you want to work in friendly environment with highly skilled and open people, if you want to make your work matter and you think you got what it takes regarding technical and professional skills mentioned above, we are ready to hear from you!

Místo pracoviště v Ústí nad Orlicí - blízko nádraží.

Pokud Vás tato pozice zaujala, pak neváhejte a pošlete nám, prosím, svůj životopis v Čj a Aj. na adresu ci18@kariera.eu

Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat adresovaných společnosti Kariéra, s.r.o. dáváte souhlas pro zpracování těchto dat (ukládání, úprava, vyhledávání, třídění, kombinování, likvidace a poskytování třetím osobám) v souladu se zákonem §12 a §21 č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů za účelem získání zaměstnání u klientů společnosti Kariéra, s.r.o., a to do 31.12.2019. Souhlas bude automaticky prodloužen o další kalendářní období, pokud nebude písemnou formou odvolán. Osobní údaje budou poskytnuty třetím osobám vždy po předchozí dohodě.

Název firmy

Kariéra s.r.o.

Kontaktní osoba:
Nataša Buriánová
Mobil: 608 333 136