Tiskový referent/Tisková referentka Praha

Aktualizováno:

19. 4. 2024

Lokalita pracoviště:

Praha

Typ pracovního vztahu:

Plný úvazek

Zařazeno na pozici:

Referent/Referentka Praha

Firma:

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

Požadavky

• SŠ/VŠ vzdělání podmínkou,
• zkušenost s publikační tvorbou, psaním odborných textů a korektur,
• znalost anglického jazyka slovem i písmem,
• trestní bezúhonnost,
• znalost práce na PC, včetně práce s fotodokumentací,
• znalost sociálních sítí,
• dobré organizační schopnosti,
• příjemné vystupování a komunikativnost,
• spolehlivost, zodpovědnost, časovou flexibilitu.

Výhodou:
• orientace v zoologii či zájem o ni,
• orientace v tuzemské mediální krajině, mediální či žurnalistické vzdělání,
• vedle angličtiny znalost dalších cizích jazyků (především němčiny či francouzštiny),
• fotografická praxe,
• zkušenost s videoprodukcí.

Náplň práce

• spolupráce s jednotlivými útvary,
• monitoring tisku, spolupráce s interními i externími subjekty v oblasti komunikace,
• realizace strategie externí komunikace,
• součinnost při realizaci tiskových konferencích a setkání s novináři,
• zajištění multimediálního obsahu nebo jeho metodická koordinace,
• strategie interní komunikace, poradenství v interní komunikaci, příprava krizových komunikačních plánů,
• zajištění fotografií dle pokynů přímého nadřízeného,
• zpracování článků, tiskových zpráv informujících o organizaci, vydávání a publikace prohlášení,
• poskytování rozhovorů, budování public relations, zviditelňování organizace,
• zajištění reportu přímému nadřízenému,
• administrativní činnost v rámci oddělení,
• administrativní činnost v rámci spolupráce s ostatními útvary,
• zajištění komunikace s partnery včetně s partnery mimo území ČR.

Nabízíme

• dynamickou práci v zajímavém prostředí špičkové zoologické zahrady,
• platové podmínky dle Nařízení vlády 264/2022 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě,
• 5 týdnů dovolené, stravenky a další sociální výhody dle kolektivní smlouvy,
• hlavní pracovní poměr,
• nástup dle dohody.

Kontaktní osoba:
Personální a mzdové oddělení